Malacca

Sel nädalavahetusel sai lõpuks ära käidud Malaccal (see on see koht, kust meie kruiis ka läbi käis, aga kus maale ei pääsenud).

Malacca on ajaloohõnguline sadamalinn Malaisia läänerannikul. Ütleks, et tegemist on väikese linnakesega, aga väike on suhteline, sest Malacca rahvaarv on üle 733 tuhande, st. järelikult siski suurem linn kui Tallinn. Malacca on käinud ajaloo jooksul erinevate valitsejate käest kätte – 14-15. saj. oli seal Malacca sultaniriik, mis haldas sadamat ja kaubandust, 16. saj. algul vallutasid Malacca portugallased, 17. saj. keskel võtsid hollandlased Malacca üle võimu, 19. saj. algul läks Malacca üle brittidele ja lõpuks, 20. saj keskpaigast alates, on see iseseisva Malaisia üks linn. Vahepeal tuli sinna trobikond hiinlasi ja hindusid, nii et etniliselt on seal üsna kirju rahvastik.

Ajalugu toonitavad nad seal igal võimalusel – eriti pahad olid portugallased (ilmselt seepärast, et nemad olid esimesed kolonialistid). Enne nende tulekut oli Malaccas majanduslik õitseng ja üldse, kõik oli väga hästi. Algul tundus see mulle natuke propagandistlikuna (sest ega siis portugallased ju ometi pahad olnud, minu kui eurooplase arvates). Aga siis jäin mõtlema – Eesti on ju samamoodi käest kätte käinud ja ega see võõras võim meile meele järgi pole olnud. Ja kui me seda väljendame, eriti näiteks kui väljendame pahameelt nõukogude okupatsiooni võimude tegude vastu, võib see võõramaalastele samamoodi propagandistlikuna kõlada. Kui see mulle kohale jõudis, olin loomulikult malakalaste „poolt”. Paneb mõtlema, kas pole…

Rohkem pilte Malaccast saate näha siit: http://www.facebook.com/album.php?aid=46936&l=86032&id=536321275

Minu äratulekuni on jäänud vaid ca nädal. Seepärast olen siin äratuleku asju korraldanud ja otsapidi erinevate siinsete sõpradega viimast korda õhtusöögil käinud vms. Kogu sellist tegevust jätkub veel ka tulevaks nädalaks. Aga ehk jääb ka natuke aega dok-tööd kirjutada ja Singapuri avastada.

Varsti näeme!!!

Explore posts in the same categories: Blogroll

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: